• Наша школа

  • Савремено опремљене учионице

  • Кабинет информатике

  • Савремена настава

  • Део колектива школе

ОШ "Надежда Петровић"

Нови Београд, Луја Адамича 4, тел: 26 01 295

Уџбеници за 2021/2022 школску годину

book page turn 03

Професионална орјентација

Photos icon

Јеловник у боравку

giphy

Škola bez nasilja

unicef. . .

Prijava korisnika

Samo za registrovane korisnike

Sada na sajtu

Ko je na mreži: 74 gostiju i nema prijavljenih članova

Filter
  • КАЛЕНДАР АКТИВНОСТИ ЗА СПРОВОЂЕЊЕ ЗАВРШНОГ ИСПИТА ЗА ШКОЛСКУ 2018/2019. ГОДИНУ И УПИСА УЧЕНИКА У СРЕДЊУ ШКОЛУ ЗА ШКОЛСКУ 2019/2020. ГОДИНУ

    Опис активностиДанВреме
    Пробни завршни испит, математика петак 12.04. у 12ч
    Пробни завршни испит, српски језик и комбиновани тест субота 13.04.
    Анализа пробног завршног испита понедељак-петак 15-19.04.
    Унос општих података и оцена 6. и 7. разреда   до 25.05.
    Пријављивање кандидата за пријемни испит (детаљније обавештење у средњим школама које спроводе пријемни испит) петак-субота-недеља-понедељак 10-13.05. од 9-14 ч
    Пријављивање кандидата за пријемни испит за одељења за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику    10. - 17. 05. од 09-14 ћ
    Пријављивање ванредних ученика - старијих од 17 година за пријемни испит (детаљније обавештење у школским управама) петак и понедељак 10. и 13.05. од 9-14 ч
    Пријемни испити за одељења у школама у којима се део наставе остварује на страном језику субота и недеља 25. и 26.05. 10 ч
    Пријемни испити у музичким школама петак-субота-недеља 31.05, 01. и 02.06. од 10 ч
    Пријемни испити у балетским школама недеља-понедељак-уторак 02-04.06. од 10 ч
    Пријемни испити у уметничким школама ликовне области петак-субота-недеља 31.05, 01. и 02.06. од 9-12 ч и од 14-17 ч
    Пријемни испит у Математичкој гимназији и математичким одељењима субота 01.06. од 10-12 ч
    Пријемни испит за ученике са посебним способностима за биологију и хемију (биологија/хемија) субота 01.06. од 14-16 ч
    Пријемни испит за ученике са посебним способностима за физику (математика/физика) и пријемни испит за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику (математика) недеља 02.06. 10-12 ч испит из математике, 14-16 ч испит из физике
    Пријемни испит у филолошким гимназијама и филолошким одељењима субота-недеља 01. и 02.06. 10-12 ч
    Пријављивање ученика и подношење спортске документације у Спортској гимназији субота и понедељак 01. и 03.06. од 9-14 ч
    Пријављивање, у школским управама, ванредних ученика старијих од 17 година за упис у средњу школу понедељак - петак 27.05.-07.06.
    Прелиминарни резултати пријемног испита у математичким и филолошким одељењима, одељењима за ученике са посебним способностима за физику, одељењима за ученике са посебним способностима за биологију и хемију, одељењима за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику и за одељења у школама у којима се део наставе остварује на страном језику среда 05.06. до 8 ч
    Прелиминарни резултати пријемног испита у уметничким, музичким и балетским школама четвртак 06.06. до 8 ч
    Подношење и решавање евентуалних жалби ученика на резултате пријемног испита (детаљније обавештење у средњим школама које спроводе пријемни испит) четвртак 06.06. од 8-16 ч
    Коначни резултати пријемних испита (детаљније обавештење у средњим школама које спроводе пријемни испит) петак 07.06. до 12ч
    Провера склоности за упис ученика у 7. разред за програм основног образовања ученика обдарених за математику субота 22.06. у 10 ч
    Завршни испит - тест из српског (матерњег) језика понедељак 17.06. од 9-11 ч
    Прегледање теста из српског (матерњег) језика понедељак 17.06. од 12 ч
    Завршни испит - тест из математике уторак 18.06. од 9-11 ч
    Прегледање теста из математике уторак 18.06. од 12 ч
    Завршни испит - комбиновани тест среда 19.06. од 9-11 ч
    Прегледање комбинованог теста среда 19.06. од 12 ч
    Супервизија спровођења завршног испита  од понедељка до четвртка 17-20.06.
    Унос резултата завршног испита од понедељка до среде 17-19.06.
    Дешифровање сва три теста (после прегледања комбинованог теста) среда 19.06.
    Прелиминарни резултати завршног испита на нивоу школе петак 21.06. до 8 ч
    Пријем и решавање жалби ученика на резултате завршног испита у основним школама субота 22.06. од 8-16 ч
    Пријем и решавање жалби ученика на резултате завршног испита у окружним комисијама понедељак 24.06. од 8-16 ч
    Објављивање коначних резултата завршног  испита четвртак 27.06. до 8 ч
    Упис у музичке и балетске школе петак 28.06. до 16 ч
    Попуњавање и предаја листе жеља у основној школи и унос у базу података петак и субота 28. и 29.06. од 8-15 ч
    Провера листе жеља од стране ученика у основним школама среда 03.07. од 8 ч
    Пријем жалби ученика на изражене жеље и уношење исправки среда 03.07. од 8-15 ч
    Објављивање званичне листе жеља ученика, провера листе жеља на званичном и техничком сајту четвртак 04.07. до 12 ч
    Објављивање званичних резултата расподеле по школама и образовним профилима у основним и средњим школама недеља 07.07. од 8 ч
    Објављивање преосталих слободних места за упис у другом кругу недеља 07.07. до 20 ч
    Упис ученика у средње школе - први уписни круг, осим за упис у музичке и балетске школе понедељак и уторак 08. и 09.07. од 8-15 ч
    Попуњавање и предаја листе жеља за други уписни круг понедељак 08.07. од 8-15 ч
    Објављивање преосталих слободних места после другог уписног круга среда 10.07. до 8 ч
    Објављивање коначног распореда ученика по школама у другом уписном кругу среда 10.07. до 8 ч
    Упис ученика у средње школе - други уписни круг, осим за упис у музичке и балетске школе четвртак 11.07. од 8-15 ч
  •  

    Учешће на ликовним  конкурсима и такмичењима

    -Септембар: „Свако дете срећног лица чува једна породица“ – учешће на конкурсу /  општинско такмичење.        

    -Октобар: XIX Ревија стваралаштва деце и младих Београда; Сава центар; учешће на изложби

    -Новембар: „У част Драгану Лукићу“ ликовни конкурс / општинско такмичење

    Учествовали: Анђела Новаковић 5/3

                         Никола Вујчић 5/3

                         Теодора Марић 5/1

                         Емилија Сандић 6/3

                         Марија Цвијановић 6/3

    -„ Украсимо научну јелку“ Фестивал науке / наградни конкурс

  •           РЕЗУЛТАТИ ТАКМИЧЕЊА ШК. 2014/2015. ГОД.

     
    IIРАЗРЕД

     

    Презиме и име одељење ПРЕДМЕТ ОСВОЈЕНО МЕСТО
    ОПШТИНА ГРАД
    Анђелић Мина
    Мичић Никола
    II/1
    II/1
    Мислиша
    ликовна култура
    3.
    1.
     
    Јовичић Јана II/2 музич. култ.

    2.  

     

    IIIРАЗРЕД

    Презиме и име одељење ПРЕДМЕТ ОСВОЈЕНО МЕСТО
    ОПШТИНА ГРАД
    Илић Наталија III/1 математика
    Мислиша
    3.
    3.
     
    Комарица Божо III/2 математика 2.  

     

    IVРАЗРЕД

    Презиме и име одељење ПРЕДМЕТ ОСВОЈЕНО МЕСТО
    ОПШТИНА ГРАД
    Вурдеља Ања IV/1 математика 3.  
  • Vasar plakat

     

    Припремила: Зорка Жугић Ћипријановић

     

  •  

    У уторак, 12. маја ученици I, II и III разреда провели су пријатан део дана на огледном добру Пољопривредног факултета. Огледно добро носи име „Радмиловац“, смештено је у Винчи и удаљено од центра града око десетак километара. Поред различитих засада, рибњака и пчелињих кошница овде је смештен и јавни акваријум, као и Еколошка оаза Мали Дунав.
    Уживали смо у вожњи чамцем, искушавали рибарску срећу, посетили акваријум, разгледали аласку кућу, прешли преко висећег моста и видели више различитих биљних и животињских врста.
    Није недостајало ни игре. Такмичарским играма једнако су се радовали и дечаци и девојчице.

     

    R 1

    Припремилe: Зорка Жугић Ћипријановић и Милојка Тадић

  • Обавештење

    за ученике и раднике школе

     

    У понедељак 19. маја 2014. почиње настава, после прекида насталог услед елементарне непогоде која је задесила нашу земљу.

    Настава ће се одвијати редовно према распореду часова и у обе смене.

     

    директор школе

    Зоран Ђорђевић ср

  • Низом манифестација у Србији и свету обележава се Дан победе над фашизмом у Другом светском рату. Истовремено, обележава се и Дан Европе, јер су 9. маја 1950. године постављени темељи Европске уније.

    Председник Србије Томислав Николић данас је, поводом 9. маја - Дана победе над фашизмом, положио венац на Споменик Незнаном јунаку на Авали.

    Tomislav-Nikolic-na-Avali.jpg

     
  • ОСВЕТЉЕЊЕ

    ПОРОДИЦА МАРИЈЕ РАЂЕНОВИЋ ПОКЛОНИЛА ЈЕ ОСВЕТЉЕЊЕ ЗА 21. ВЕК И УЧИНИЛА ДА ЛАКШЕ УЧИМО И ИСПУЊАВАМО ЂАЧКЕ ОБАВЕЗЕ.

    osvetljenje 4

    ХВАЛА НАШОЈ МАРИ И ЊЕНИМ РОДИТЕЉИМА!

    Припремили,

    Ученици првог разреда

  • PRVI MAJ - MEĐUNARODNI PRAZNIK RADA


    Praznik je ustanovljen u znak sećanja na 1. maj 1886, kada je više desetina hiljada radnika u Čikagu izašlo na ulice zahtevajući bolje uslove rada i osmočasovno radno vreme. Organizatori protesta su zahteve prethodno uputili poslodavcima i vlastima tražeći da ih ispune do tog datuma.

    Kao odgovor, usledila je represija, a u sukobima sa policijom bilo je žrtava i ranjenih na obe strane. Ishod je bio da su sedmorica sindikalnih aktivista osudjeni na smrt.

    Drugi kongres Radničke internacionale, odlučio je da se od 1890. godine, 1. maja širom sveta održavaju masovne manifestacije, demonstracije i štrajkovi, kao jedan od vidova klasne borbe, što je do kraja 19. i početkom 20. veka dobilo masovne razmere.

    Prvi maj u Srbiji obeležen je prvi put 1893. godine protestnim skupovima u Beogradu. Prvomajske proslava u seoskim sredinama u Srbiji počele su najpre u selu Dubona, kod Mladenovca, dve godine kasnije.

    U Srbiji i regionu vremenom je postao običaj da se tog dana u zoru izlazi na Prvomajski uranak u prirodu.

Чувам те

logo 155x38

Елементаријум

kuglice

Научнопопуларни портал ЦПН

PhET симулације

new phet logo3

Учење на даљину

Алати за учење на даљину
zuovУчење на даљину

--------------

matfОбразовни софтвер

 

 

Осигурање ученика

Бројач посета

01544493
Данас
Јуче
Ове недеље
Овог месеца
Укупно
255
918
5386
14474
1544493

Your IP: 3.238.248.200
19.09.2021 06:12

Пријем родитеља

Covid - Звоно

часовиПре подне
0 7:45 - 8:30
1 8:35 - 9:05
2 9:10 - 9:40
велики
одмор
9:40 - 9:55
3 10,00 - 10:30
4 10:35 - 11:05
5 11:10 - 11:40
6 11:45 - 12:15

Библиотека

Отворена врата