Школа може да упише и дете које територијално не припада школи, односно које је са територије друге школе или са територије друге општине. Сваки родитељ, односно старатељ који није са подручја школе, потребно је да поднесе Захтев изабраној школи за упис детета. Захтев се подноси најкасније до 1. фебруара 2024. год.

Детаљније о упису погледајте овде

Календар такмичења

calendar 03

Школа без насиља

НОВОГОДИШЊИ ТУРНИР ПРЕДШКОЛАЦА У ШАХУ

27.12.2023. ОШ "Надежда Петровић" угостила је предшколце Новог Београда и Земуна. Новогодишњи турнир предшколаца је реализован са жељом да будући прваци негују такмичарски дух, толеранцију, сарадњу и витештво које се огледа у честиткама победнику и речима утехе побеђеном.

Предшколци су веома мотивисани за игру у пријатној атмосфери добили поклон, симбол ШК "Делфин", а најбољи су освојили медаље. Приметна је жеља да се такмичење понови и договорен је шаховски турнир у другом полугодишту!

Ова слика има празан alt атрибут; име њене датотеке је image-11.png

НОВОГОДИШЊИ ПРОДАЈНИ БАЗАР

У понедељак 25.12.2023. у холу наше школе организован је новогодишњи продајни базар. Ученици су изложили новогодишње честитке, украсе и разне друге рукотворине, а средства прикупљена на овом базару намењена су за уређење наше школе.

Ова слика има празан alt атрибут; име њене датотеке је image-6.png

Прошлу недељу је обележило дружење са предшколцима из вртића "Изворчић", "Маја", "Маслачак", "Бајка", "Петлић", "Корак по корак" и "Чаролија". Нашу школу испунили су осмеси дечака и девојчица који ће 1. септембра сести у школске клупе. Ученици првог, другог, трећег и четвртог разреда су са својим учитељима и учитељицама осмислили и реализовали радионице прављења новогодишњих честитки и украса. Сви су уживали у дружењу и креативном раду, а свакако ћемо их ускоро угостити поново!

Ова слика има празан alt атрибут; име њене датотеке је image.png

Новогодишља изложба
У холу школе се могу видети радови на тему „Арабеска“ које су ученици 7/1 радили на часовима ликовне културе. Тема је обрађена и у одељењима 7/2 и 7/3. Такође, ту су и писани радови ученика 7/1 на тему „Арабеска мог одељења“ који су рађени на часовима српског језика и књижевности. Изложени су цртежи на тему „У туђим ципелама“ где су ученици од 5 до 8.разреда цртали своје идоле, радови на тему „Пахуља“ које су радили ученици 8. разреда, „Београд по мери деце“ и „Сунчана јесен живота“ које су радили ученици од 5. до 8. разреда.

Ова слика има празан alt атрибут; име њене датотеке је image-36.png

Ова слика има празан alt атрибут; име њене датотеке је image-33.png

Ова слика има празан alt атрибут; име њене датотеке је image-34.png

Ова слика има празан alt атрибут; име њене датотеке је image-35.png

Новогодишњи излог код главног улаза школе радили су учиници из продуженог боравка са учитељицом Душицом Петровић.

Ова слика има празан alt атрибут; име њене датотеке је image-28.png

Јелку у холу школе је окитила учитељица Антонела Земановић Манчић,а пано је урадила учитељица Милина Кораћ.

Ова слика има празан alt атрибут; име њене датотеке је image-29.png

Новогодишњи хуманитарни „Базар-пазар“
Учитељи су држали радионице за децу из предшколских установа где су деца правила различите честитке, предмете и декорације за Нову годину.
18.12.2023.  посетила су нас деца из ПУ „Изворчић“ , а радионицу су држале учитељице Оливера Мозетић и Душица Петровић.
20.12.2023.  на радионицу су била деца из ПУ „Маја“ а радионицу су држали учитељи Милан Илић и Надежда Илић
21.12.2023. на радионии су била деца из ПУ „Петлић“ ,а радионицу је држала учитељица Едита Фабри Кошутић
22.12.2023. на радионици су била деца из ПУ „Маслачак“, „ Чаролија“, и „Бајка“ а радионицу су држали учитељи: Мира Ђорђић, Милина Кораћ, Милена Симичић и Ивана Бојић. Такође, посетила су нас деца из приватне ПУ“ Корак по корак“ а радионицу су држали учитељи Ненад Поморишац и Милина Катић.
Предмети који су направљени на радионицама, и учитељи што су правили са својим ђацима су били на продајном хуманитарном базару који се одрђао у холу школе 25.12. 2023.
На часовима технике и технологије и ликовне културе ученици 5. и 6. разреда су са наставницама Мартом Петровић и Тијаном Јуришић израђивали украсе, честитке и декорације за Нову годину. На продајном базару су били ученици 5. разреда који су продавали.
Базар је био јако успешан и посећен.

Ова слика има празан alt атрибут; име њене датотеке је image-31.png

Ова слика има празан alt атрибут; име њене датотеке је image-32.png

Одељење I2 и учитељица Душица Петровић су у петак 22.12.2023. године угостили родитеље на радионици прављења новогодишњих украса. Дружење је протекло у лепој и креативној атмосфери, а сви украси који су направљени су продавани на новогодишњем вашару.

Ова слика има празан alt атрибут; име њене датотеке је image-4.png

Ова слика има празан alt атрибут; име њене датотеке је image-13.png