Школа може да упише и дете које територијално не припада школи, односно које је са територије друге школе или са територије друге општине. Сваки родитељ, односно старатељ који није са подручја школе, потребно је да поднесе Захтев изабраној школи за упис детета. Захтев се подноси најкасније до 1. фебруара 2023. год.

Дете, за упис у први разред, треба пријавити на сајту Е-управе, али тек када почне званичан упис. До тада, дете можете пријавити и овде на следећи линк:

MSS
Грб Србије

Инструкције за дигиталну пријаву за завршни испит

За све ученике који завршавају осми разред у школској 2022/23. години потребно је извршити пријаву за завршни испит. Родитељи, односно законски заступници ученика, могу извршити пријаву преко портала Моја средња школа, који се налази на интернет адреси

Моја средња школа - Линк

slika

Моја средња школа је специјализовани портал посвећен завршном испиту, пријемном испиту, као и упису ученика у средњу школу, чији је оснивач Република Србија, аутономна покрајина или организација локалне самоуправе. Све информације за коришћење портала можете пронаћи на порталу у делу „Документа“ - „Упутство за коришћење портала“.

У оквиру упутства наћи ћете све потребне информације које су вам неопходне за пријаву (логовање) на портал, као и информације за поступак пријаве ученика за завршни испит. Поред тога, у упутству су дате и остале информације које се односе на реализацију завршног испита и уписа ученика у средње школе. У овој фази коришћења портала, пријаву за завршни испит могуће је урадити искључиво корисничким именом и лозинком коју користите за пријаву на портал есДневник. Пријаву за завршни испит, осим преко портала Моја средња школа, можете урадити и директно у школи, попуњавањем одговарајућег обрасца.

Пријава ученика за завршни испит почиње у четвртак 01.12.2022. године, а рок за пријаву ученика је петак 30.12.2022. године.