Уџбеници за 2022/2023 годину

book page turn 03

Ocena korisnika:  5 / 5

Zvezda aktivnaZvezda aktivnaZvezda aktivnaZvezda aktivnaZvezda aktivna

Учитељ у продуженом боравку:

Тања Спајић (I2 и I3)

У нашој школи продужени боравак је организован за ученике првог и другог разреда. Ученици у продуженом боравку имају своје наставнике и учионице. Рад се одвија у групама.

Основна школа „Надежда Петровић“ има хомогене групе ученика у продуженом боравку. Радно време боравка је од 6:30h до 17:30h. После наставе ученици прелазе у продужени боравак.

Продужени боравак је необавезни облик непосредног васпитно образованог рада, који се проводи изван радовне наставе и има своје педагошке, васпитне и социјалне вредности.

Рад у продуженом боравку одвија се према предвиђеном плану и програму који обухвата:

- поштовање индивидуалних и заједничких интераса ученика,

- развијање радних навика ученика,

- развијање образовних, естетских и стваралачких спобности ученика.

f 2

ОБРАЗОВНО-ВАСПИТНИ ПРОГРАМ ПРОДУЖЕНОГ БОРАВКА

ОРГАНИЗАЦИЈА ВРЕМЕНА И АКТИВНОСТИ

Време организујемо на следећи начин

- слободно време (друштвене игре по слободном избору, игре опуштања, спортске игре, покретне игре ...);
- рекреација и боравак на ваздуху;
време за израду домаћих задатака (самосталан рад ученика и израда домаћих задатака, уз помоћ учитеља);
- усмерене активности ученика: ликовне, музичке, спортске, говорно - језичке радионице, радионице цртања ...;
кративне радионице;
- стална комуникација, праћење рада, активности и развој ученика;
- педагошко – психолошко деловање;
- стални разговори са родитељима.

УЧЕЊЕ И ИЗРАДА ДОМАЋИХ ЗАДАТАКА

У продуженом боравку ученици самостално раде домаће задатке, уз сталну стручну и педагошку помоћ учитеља.Ученици организовано и плански, утврђују, продубљују, примењују и усвајају нова знања, умења и навике.

f 1

Израда домаћих задатака  се свакодневно организује у одређено време. Ученици се оспособљавају да самостално обављају своје обавезе у каснијем школовању. Домаћи задаци урађени на часовима самосталног рада се анализирају и исправљају, али се не оцењују.

Организовани самостални рад произилази из наставног програма, а методе рада учитеља и ученика идентичне су методама рада из редовне наставе.

Кроз игру понављамо и вежбамо научено градиво, а свакодневна сарадња са учитељима из редовне наставе рад у продуженом боравку подижу на још виши ниво.

У продуженом боравку деца се друже, заједнички проводе време, читају, пишу, израђују домаће задатке, вежбају, учествују у креативним радионицама, посећују културне манифестације на нивоу школе.

f 2

f 3

По измирењу школских обавеза, слободно време је осмишљено  према индивидуалним афинитетима сваког детета. Активности у слободном времену ученика имају првенство рекреативно-забавни и стваралачки карактер.

Учитељи сарађују са родитељима и обављају појединачне индивидуалне разговоре.

БОРАВАК НА ВАЗДУХУ

Свакодневно настојимо да се деци омогући боравак на свежем ваздуху и да уче нове покретне игре.

Уколико нисмо у могућности да због временских прилика изађемо из учионице, деци су на располагању друштвене игре, књиге, шах, цртани филмови, филмови едукативног карактера, материјал за бојење и цртање, дечији часописи…

ИСХРАНА

Ученици у продуженом боравку имају могућности коришћења ручка. Храна је увек топла и прилагођена деци.

ПРАТЕЋЕ АКТИВНОСТИ ПРОДУЖЕНОГ БОРАВКА

• Оловка пише срцем

• Шарам-стварам

• Певам, плешем, глумим

• Игре без граница

Галерију наших радова можете погледати на следећој адресиПродужени боравак - галерија

Вредни и креативни прваци правили су уметничка дела од пластелина и јесењих плодова.

f-1    f-2    f-3

f-4    f-5    f-6

f-7    f-8    f-9

f-10    f-11   f-12

f-1

f-2

f-3

f-4

f-5

f-6

f-7

Припремила:

Учитељица Тања Спајић

ДАНА 10.06.2016. ( ПЕТАК )

СВЕЧАНА ПРИРЕДБА ПРЕДШКОЛАЦА

МИ СМО МНОГО ВРЕДНИ БИЛИ, ПРОГРАМ СМО ВАМ ПРИПРЕМИЛИ.

Током школске године предшколци су били вредни и научили суда цртају, пишу, глуме, рецитују, да се друже али и да певају. За крај школске године предшколци су припремили леп програм за своје родитеље, баке, деке, рођаке и другаре.

Predskolci priredba3

Predskolci priredba5

Predskolci priredba6

Predskolci priredba 2

ДАНА 06.06.2016. ( ПОНЕДЕЉАК )

БИЛИ СМО НА ИЗЛЕТУ У КУПИНОВУ. ОБИШЛИ СМО ЕТНО КУЋУ, ЦРКВУ СВ. ЛУКЕ И МАНАСТИР ФЕНЕК. УЖИВАЛИ СМО У ПРИРОДИ, ЗАЈЕДНИЧИМ ИГРАМА И ПЕСМАМА. УЧЕСТВОВАЛИ СМО У СПОРТСКИМ АКТИВНОСТИМА.

ДОЖИВЉАЈЕ СА ИЗЛЕТА ПРЕПРИЧАВАЛИ СМО СЛЕДЋЕГ ДАНА И ПРЕНЕЛИ НА ПАПИР ПУТЕМ ЛИНИЈА И БОЈА.

Predskolci priredba1

Poseta prvacima

18.12.2015. Bili smo u poseti kod đaka prvaka. Deca su zajedno recitovala, pevala i crtala novogodišnje čestitke.

Poseta prvacima01

Poseta prvacima02

Poseta prvacima03

Poseta prvacima04

Poseta prvacima05

Дани науке - предшколци у сусрет светлости

27.11.2015.

Обишли смо изложбу у холу школе. Посматрали радове старијих ученика и посетили кабинете физике, хемије, биологије и техничког. Уживали смо у извођењу огледа, припремљених од стране ученика старијих разреда.

Dani nauke 10

PhET симулације

new phet logo3

Учење на даљину